[Yealink] Zdalne wybieranie numerów telefonu

Telefony VoIP produkowane przez firmę Yealink są jednymi z popularniejszych urządzeń na rynku i zarazem chętnie wykorzystywane są przez różnego rodzaju firmy typu Call Center. Za zakupem przemawia zapewne cena urządzenia, ale również bogata funkcjonalność w postaci dostępnego API, dzięki czemu możemy zdalnie zarządzać urządzeniem, jak również uzyskiwać od urządzenia informacje zwrotne. Rozwiązanie to przydatne jest zwłaszcza w przypadku integracji z dedykowanym systemem sprzedażowym.

 

Ara Call Center System - widok zadaniaPolecam osobiście własne rozwiązanie w postaci systemu "ARA Call Center System" który posiada integracje z urządzeniami Yealinka ułatwiając pracę telemarketerowi. Pracownik infolinii klika na ekranie przycisk (seledynowa strzałka), a numer telefonu automatycznie wybierany jest na telefonie. Przyspieszamy i ułatwiamy tym samym pracę, oraz zapobiegamy przypadkowym pomyłkom przy ręcznym wybieraniu numeru.

 

Telefony Yealinka do komunikacji wykorzystują protokół HTTP, lub HTTPS, oraz funkcję GET. Urządzenie po otrzymaniu żądania zwraca informację w postaci następującego komunikatu:

  • dla nowszych wersji komunikat "200 OK"
  • dla starszych wersji komunikat "1" w przypadku pozytywnego wywołania numeru, lub komunikat "0" w przypadku negatywnego rezultatu wywoływania.

 

Yealink Remote ControlPrzechodzimy do konfiguracji urządzenia. Pierwszym krokiem jaki należy uczynić jest ustawienie listy urządzeń mających zgodę na korzystanie ze zdalnej kontroli urządzenia. Opcje znajdują się w zakładce Features -> Remote Control. W powyższym widoku panelu administratora znajdujemy opcję "Action URI allow IP List" (czerwona strzałka), gdzie wpisujemy adres IP naszego serwera wywołującego na którym znajduje się zintegrowana aplikacja. Możemy również ustawić w tym miejscu wartość "any" zezwalając tym samym na dostęp do urządzenia wszystkim urządzeniom w sieci, co przekłada się na zmniejszenie bezpieczeństwa dlatego zalecane jest rozwiązanie nr 1 i wpisanie konkretnego adresu.

 

Z poziomu aplikacjiTwój koszyk jest pusty

Odsłony:
626821
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2009 - 2024 Maciej Kaleta